Wybrane przez Ciebie atrakcje

Close
www.grandtour.plPoznaj ParyżMuzeum Carnavalet

Muzeum Carnavalet

Muzeum Carnavalet w Paryżu
Muzeum Carnavalet w Paryżu
Informacje praktyczne
 czas zwiedzania:
60 min.
Bezpłatnie

Muzeum Carnavalet to muzeum historii Paryża. Klasyka, powiedzą sceptycy. Każda miejscowość, nawet mała, ma muzeum poświęcone swojej historii. Owszem, ale to paryskie jest naprawdę wyjątkowe…

Po pierwsze, znamienita lokalizacja. Muzeum Carnavalet znajduje się w najstarszej rezydencji miejskiej w dzielnicy Le Marais. Hotel Carnavalet, zbudowany w XVI wieku, zamieszkiwała np. słynna Madame de Sevigné.

Po drugie, bogata kolekcja. To nie tylko szeroki zbiór dzieł sztuki czy mebli związanych z Paryżem, ale także tak niecodzienne przedmioty jak np. uliczne szyldy z różnych epok.

Po trzecie, schronienie. Muzeum Carnavalet powstało pod koniec XIX wieku, kiedy Paryż był przebudowywany przez barona Haussmanna. Elementy architektoniczne niektórych fasad przeznaczonych do zburzenia znalazły tu swoje schronienie.

Po czwarte, Rewolucja Francuska. Muzeum posiada jedną z najpełniejszych wystaw na temat jednego z najważniejszych wydarzeń nowożytnej Europy. Idealne miejsce na lekcję historii poza szkolnymi murami

Wstęp do muzeum Carnavalet jest bezpłatny dla wszystkich zwiedzających. Kolejny argument za tym, aby choć na godzinę wejść do środka. 

 

Muzeum nieczynne z powodu prac remontowych do końca 2019 roku

Sprawdź nasze Wycieczki Tematyczne

Muzeum Carnavalet w naszym obiektywie:
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour
Grand Tour

« powrót
          
PLANER
PODRÓŻY  ...